Президент підписав закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли».

Так, згідно з новим документом, право на отримання у комунальну власність нерухомого майна, що перебуває у складі відумерлої спадщини, надається територіальній громаді за місцем розташування такого майна.

Також встановлено порядок інформаційної взаємодії між Держреєстром актів цивільного стану громадян, Спадковим реєстром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, з виявлення нерухомого майна, яке має бути визнано відумерлою спадщиною, і повідомлення про це органів місцевого самоврядування.

Закон також встановлює правило, за яким у разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди, такий договір вважається продовженим до держреєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою, а також на цей період зупинятимуться строки повідомлення орендарем власника про використання переважного права на продовження терміну оренди.

Крім того, документ встановлює обов’язковість оприлюднення в мережі Інтернет відомостей про судові справи, порушені за заявами про визнання спадщини відумерлою, а право на подання до суду заяви про визнання спадщини відумерлою, крім органу місцевого самоврядування, надається також кредитору померлого. У разі ж, якщо у складі спадщини є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, – також власнику, користувачу суміжної ділянки (зі збереженням положень щодо передачі майна у складі відумерлої спадщини у комунальну власність). При цьому органи місцевого самоврядування звільняються від сплати судового збору при поданні заяв про визнання спадщини відумерлою.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
13 Жовтень, 2016