Президент України підписав закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів», який, зокрема, обмежує продаж прав на землю без аукціонів.

Згідно із законом, фінансування організації та проведення торгів здійснюється організатором земельних торгів або їх виконавцем відповідно до договору, укладеного між ними, у тому числі за рахунок реєстраційних внесків учасників аукціону. Витрати організатора чи виконавця торгів на їх проведення відшкодовуються йому переможцем аукціону.

Документ також містить норму, відповідно до якої фізичні та юридичні особи, які до дня набрання чинності цим Законом одержали в установленому порядку дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення ділянок або техдокументації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для передачі у власність або користування ділянок державної та комунальної власності, мають право на отримання таких наділів без проведення торгів.

Водночас із Земельного кодексу виключено ряд положень, які дозволяють передавати в користування наділи державної чи комунальної власності без проведення земельних аукціонів. Проте, згідно зі змінами, проведення таких торгів не поширюється на отримання землі під індивідуальне житлове будівництво учасниками АТО та родинами загиблих героїв.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
01 Квітень, 2016