Президент підписав сьогодні, 20 липня, два ключових закони по енергоефективності — «Про Фонд енергоефективності» та «Про енергетичну ефективність будівель», які були прийняті парламентом у червні цього року.

Так, перший закон надає фінансовий і технічний інструмент для модернізації багатоповерхового житлового сектору. Документ є спільною розробкою із Євросоюзом та урядом Німеччини, які готові до подальшого технічного супроводу Фонду енергоефективності в Україні. Мається на увазі створення 25 офісів по всій країні, які безоплатно надаватимуть консультативні послуги, а також фінансування Фонду з метою компенсації до 50% витрат власникам на модернізацію будівель.

Що ж стосується другого закону, то він запроваджує механізм конкретної відповідальності, персоніфікації і стимулювання заходів підвищення енергетичної ефективності будівель. Реалізація закону «Про енергоефективність будівель» дозволить перейти до системного аналізу сертифікації будівель і визначення практичних рекомендацій — що потрібно робити для зменшення споживання. Згідно з документом, також буде створено новий ринок енергоаудиторів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
20 Липень, 2017