Парламенту рекомендують прийняти за основу законопроект про прибуткові та муніципальні будинки. Відповідний документ розглянув і підтримав на своєму засіданні Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Основною метою законопроекту є запровадження інститутів прибуткових та муніципальних житлових будинків. Документ визначає статус таких будинків як об’єктів права власності, регулює правовідносини, що виникають у зв’язку з їх створенням, використанням, управлінням та утриманням.

Як зазначили в комітеті ВР, в Україні поки що відсутня можливість будувати будинки та реєструвати їх як єдиний об’єкт права власності (сьогодні реєструється окремо кожна квартира та нежитлове приміщення), а також передавати їх в управління як цілісний об’єкт нерухомості та використовувати багатоквартирні житлові будинки виключно для надання житлових та нежитлових приміщень у найм (оренду).

З огляду на це члени комітету підтримали законопроект, прийняття якого, дозволить фізичним та юридичним особам використовувати прибуткові житлові будинки для укладення договорів найму (оренди). На думку парламентарів, це призведе до більшої конкуренції на ринку житла та задоволенні потреб громадян у житлі, а також дозволить органам місцевого самоврядування будувати житлові будинки для соціально-незахищених груп населення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
01 Лютий, 2016