Київрада звернулася до парламенту з пропозицією внести зміни до Закону України «Про охорону культурної спадщини», Цивільного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності» в частинах, що стосуються памʼяткоохоронної діяльності.

Столична влада пропонує парламенту розробити та ухвалити механізм повернення об’єктів культурної спадщини до державної або комунальної власності та надати органам місцевого самоврядування повноваження самим визначати порядок викупу пам’яток у комунальну власність. Наразі відсутня можливість повернення до комунальної власності пам’яток, доведених власниками до руйнації.

Крім того, пропонується суттєво підвищити розмір штрафів за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини, а санкції накладати не тільки на юридичних, а й на фізичних осіб-підприємців, які є власниками, орендарями, користувачами об’єктів культурної спадщини, а також щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Кошти, отримані у вигляді стягнень за порушення законодавства, столична влада рекомендує спрямувати на спеціальні рахунки органів охорони культурної спадщини з подальшим їх виключним спрямуванням на заходи з охорони таких об’єктів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
26 Березень, 2018