1 квітня набрали чинності нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення — ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

У документі міститься близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп населення – людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок.

Як зазначили в Мінрегіоні, у нових нормах не тільки посилено обов’язковість влаштування елементів безбар’єрності, а й наведені всі технічні характеристики та конкретні наочні приклади такого впровадження щодо проектування:

— пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

— тактильних та візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;

— іншого візуального інформування, дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

Зазначимо, що за даними Держстату, в Україні налічується близько 3 млн осіб з інвалідністю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я інвалідність в Україні мають близько 10% від всього населення, і 80% з цих людей є працездатним та активним.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
02 Квітень, 2019