Із 1 липня почав діяти експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, повідомили у Мінрегіоні. До цього наданням відповідних поштових адрес займалися органи місцевої влади на власний розсуд, а чіткої процедури не було.

Новий порядок передбачає можливість присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна за єдиними процедурами та на безоплатній основі:

— під час отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;

— після отримання документу, що надає право на виконання будівельних робіт;

— після прийняття об’єкта в експлуатацію.

Таким чином, отримати адресу об’єкту будівництва та нерухомого майна можна буде за 5 робочих днів, тоді як до цього цей термін становив в середньому 30 днів та більше.

Присвоєння адреси здійснюватимуть відповідні органи місцевої влади – виконкоми сільської, селищної, міської ради, районні у місті Києві державні адміністрації, районні та обласні державні адміністрації.

Експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна діятиме з 1 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року. Відповідна постанова КМУ №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» набрала чинності 28 квітня. По завершенню експеримента Мінрегіон має підготувати аналітику щодо його реалізації для остаточного затвердження рішення на законодавчому рівні.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
04 Липень, 2019