В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для громад. Як повідомив віце-прем’єр-міністр — голова Мінрегіону Геннадій Зубко на своїй сторінці у фейсбуку, це перший інструмент для розумного управління громадами, який містить понад 100 датасетів з 40 джерел та 13 порад щодо їх застосування.

Як розповів чиновник, дані про економічний розвиток, промисловість, рекреаційний потенціал, забудову, актуальні та високоточні дані про ґрунти, сільськогосподарські культури та навіть погоду потрібні кожній громаді для прийняття різних рішень та подальшого розвитку, але всі ці дані розкидані по різним джерелам. Для вирішення проблеми пошуку цілої низки даних, які мають конкретну географічну локалізацію, команда Проекту «Е-рішення для громад» і створила GIS-DATA портал.

Інструмент поєднує у собі просту, структуровану за рубриками підбірку геопросторових шарів (ГПШ) та різних аналітичних е-рішень, які спрямовані на інноваційний розвиток громади й наповнення місцевих бюджетів. За словами  Зубка, впровадивши аналітичні е-рішення, більшість з яких побудовані на базі ГПШ з підбірки порталу, громади отримують інструменти, з якими зможуть: моніторити навколишнє природне середовище; прогнозувати розвиток несприятливих явищ (ерозії, зсувів, підтоплень тощо); управляти мережею соціальної інфраструктури; ефективно управляти своїми активами та багато іншого.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
31 Липень, 2019