В Україні запрацював Єдиний реєстр боржників із даними про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно яких відкрито відповідне виконавче провадження. Відомості відкриті та розміщені на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.

Реєстр є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.

Так, виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття провадження зобов’язаний внести до вказаного реєстру відомості відносно боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів. При цьому, в Єдиному реєстрі боржників повинна міститися інформація щодо боржників, відносно яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.

Водночас, слід зазначити, що не підлягають внесенню відомості про боржників, які є держорганами чи органами місцевого самоврядування, які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців; а також дані за рішенням немайнового характеру.

Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Січень, 2017