В суботу, 10 червня, набув чинності Закон України №1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який спрощує процедуру отримання дозвільної документації у будівництві.

Відтепер для об’єктів будівництва скасовано категорії складності, натомість з’являються три класи наслідків — незначний, середній і значний. Об’єкти незначного класу наслідків будуватимуться на підставі повідомлення. Їх зведення можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Що стосується об’єктів середнього і значного класів наслідків, то їх будуватимуть виключно на підставі відповідного дозволу та після проходження будівельної експертизи. До таких споруд віднесено: значний клас — великі житлові комплекси, офісні центри, складні промислові споруди; середній клас — багатоквартирні житлові будинки, соціальні споруди (лікарні, школи, дитсадки), торгові та офісні приміщення.

Законом також впроваджується уніфікований акт перевірки та визначаються конкретні терміни усунення виявлених порушень. Крім того, він посилює відповідальність за законність будівництва — як з боку забудовника, так і з боку посадової особи, яка видала дозвіл. Для посадових осіб, які незаконно видали дозвіл, передбачено дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність. А для порушників містобудівного законодавства розміри штрафів за деякими позиціями збільшуються майже вчетверо.

Нові законодавчі норми також впорядковують процедури видачі містобудівних умов та обмежень, яку здійснює місцева влада. Зокрема, чітко регламентовано перелік підстав, за яких забудовникам може бути надано відмову.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
12 Червень, 2017