Презентовано пілотний проект Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД), який реалізується в межах земельної реформи, повідомили у прес-службі президента України.

Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» було ухвалено у квітні 2020 року. Він робить прозорим і відкритим земельний кадастр, який дає суспільству інформацію про всі природні ресурси, хто їх використовує, хто власник, хто безоплатно отримував землю, хто скільки сплачує податків, де здійснюється незаконна вирубка лісів, чи здійснюється законне чи незаконне будівництво та багато іншого.

У тестовому режимі також розпочав роботу відповідний геопортал. Головною унікальністю системи є те, що всі дані, відображені в ній, не зібрані фізично, а інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн. Наприклад, якщо десь вносяться зміни в містобудівну документацію чи оновлюються місцеві ортофотоплани – це миттєво буде доступним для використання й на національному геопорталі НІГД.

У пілотному проекті наразі беруть участь шість міст України: Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава, Харківська та Львівська області, 75 ОТГ з різних регіонів України й розміщується понад 500 наборів даних різного типу. Надалі передбачається участь усіх міст та громад країни.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Лютий, 2021