Уряд схвалив проект постанови «Про затвердження Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна». Документ врегульовує питання щодо:

— переліку реквізитів (складових) адрес об’єктів будівництва, об’єктів нерухомого майна із деталізацією випадків, коли ці реквізити (складові) застосовуються чи не застосовуються;

— визначення необхідних реквізитів для присвоєння адреси за межами населених пунктів;

— присвоєння адреси окремим частинам будинку, які є самостійними об’єктами права на нерухоме майно (квартири, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення);

— здійснення впорядкування нумерації (перенумерації) будинків та квартир;

— визначення переліку об’єктів, яким не присвоюється адреса об’єктів нерухомого майна.

Як зазначили у Мінрегіоні, прийняття порядку забезпечить нормативне підґрунтя для функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в частині присвоєння адрес за допомогою цієї системи.

Нагадаємо, що з 1 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року тривав експериментальний проект з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна. За його результатами було прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Закон визначив термін «адреса об’єкта нерухомого майна», основні положення присвоєння адрес, передбачив використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва для реєстрації адрес та подальшого їх використання для ідентифікації і визначення місця розташування об’єктів будівництва та нерухомого майна, а також врегулював питання можливості присвоєння адрес за межами населених пунктів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
07 Липень, 2021