Уряд ухвалив порядок доступу до майнових реєстрів, який дозволяє кожному громадянину України чи юридичній особі отримати інформацію про нерухоме майно або його власників. Документ також надає доступ до реєстрів профільним спеціалістам: адвокатам, нотаріусам, працівникам органів державної влади.

Порядок був ухвалений згідно зі статтею 28 Закону «Про державну реєстрацію речових прав» у «антикорупційній» редакції. За словами голови Мін’юсту Павла Петренка, цей факт ставить нашу країну на один рівень з державами Європейського союзу.

Міністр також наголосив, що відкриття реєстрів матиме антикорупційний ефект і пожвавить інвестиційний клімат. Кожен зможе перевірити, наскільки правдива декларована чиновниками інформація.

Доступ до реєстрів майнових прав буде відкритий з початку 2015 року. Відомості з них можна буде отримувати як в паперовій, так і в електронній формі.

Крім того, Петренко повідомив, що наступним кроком реформ стане удосконалення самої системи реєстрів. Планується скоротити кількість майнових реєстрів із 36-ти до чотирьох. «Вони консолідуватимуть інформацію про громадян і їхній майновий стан, а також дані, потрібні для надання державою послуг цим громадянам. Це крок до дебюрократизації системи», — резюмував міністр.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
25 Грудень, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>