Змінами до Держбюджету-2019 передбачено нову бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил на придбання житла», з обсягом фінансування 200 млн грн. 27 листопада на засіданні Кабміну було затверджено Порядок використання цих коштів.

Згідно з документом, 100 млн грн буде спрямовано для надання кредитів переселенцям та 100 млн грн — для кредитування учасників АТО та/або ООС. Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних.

Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому. Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти. В день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок у розмірі не менше 6%.

Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Мінрегіон пропорційно до кількості зареєстрованих заяв у відповідному регіоні. Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Мінрегіон.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
28 Листопад, 2019