Держава має продати збиткові агроактиви та зосередитись на ефективному розвитку найбільш інвестиційно привабливих держпідприємств. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, повідомили у пресс-службі відомства.

За його словами, зараз Мінагрополітики керує 504 суб’єктами господарювання, які сумарно мають у своєму розпорядженні земельний банк майже в 500 тисяч гектарів, що еквівалентно другому місцю в рейтингу найбільших латифундистів України. Водночас у 2015 році лише 47 держпідприємств з вищезазначених були прибутковими.

На думку Мартинюка, з огляду на низьку ефективність цих підприємств і високі витрати на їх штат та адміністрування, необхідно змінити підхід до менеджменту, зокрема залучати до управління партнерів з приватного сектору шляхом продажу держпідприємств або частки в них.

Як зазначив чиновник, функціонування агропідприємств, які держава вирішить зберегти за собою, також має бути підпорядковане бізнес-логіці. «Частина з них можуть бути гарантами забезпечення продовольчої безпеки. Інші можуть стати об’єктами для залучення іноземного капіталу», — вважає Мартинюк.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
09 Грудень, 2016