В Україні буде створена система сучасних референцних станцій, яка забезпечить точність вимірів та визначення просторового знаходження об’єктів, зокрема — меж земельних ділянок. Відповідний проект реалізується Держгеокадастром у партнерстві з картографічною службою Норвегії.

Як наголосили у відомстві, на сьогодні в Україні немає єдиної геодезичної системи, що призводить до помилок в Державному земельному кадастрі та унеможливлює обмін референцними даними з сусідніми країнами — членами ЄС.

Наразі сторони ведуть переговори про надання Норвегією біля 20 референцних станцій, на базі яких буде апробовуватись дієздатність системи. Єдиним власником результатів проекту та поставок є Держгеокадастр.

Крім того, вже розробляється бізнес-план проекту і прораховуються технічні механізми включення до системи станцій, які вже є в Україні, та станцій, про надання яких ведуться перемовини з іншими країнами, їх співставність та можливість інтеграції.

Проекти двохсторонніх договорів мають бути напрацьовані до кінця червня. Термін опрацювання технічних характеристик станцій — до 15 липня.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
19 Червень, 2015