Територіальні органи Держгеокадастру цього року провели 1931 перевірку з дотримання вимог земельного законодавства в рамках повноважень зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель. В результаті порушення виявлені у 1090 випадках, що становить 56% від усіх проведених перевірок.

Через необхідність формування спеціальних структурних підрозділів у Держгеокадастрі та його територіальних органах для виконання нових функцій фактично перевірки розпочалися в березні 2017 року, тобто по суті це результати за останні три місяці.

Першочергово були проведені перевірки використання (надання) земель природно-заповідного фонду, у тому числі на території об’єктів загальнодержавного значення. Всього було проведено 73 таких перевірки, за результатами яких встановлено 34 порушення вимог земельного законодавства.

Пріоритетними об’єктами для проведення державного контролю також визначено землі запасу, резервного фонду, які не надані у власність чи користування, землі, які винесені на земельні аукціони, землі державної власності, надані в оренду.

Усього було нараховано 14,65 млн грн відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання земель та зняття родючого шару ґрунту. Також до державного бюджету надійшло 724 тис. грн, сплачених внаслідок відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва.

Крім того, за результатами перевірок фахівці винесли 359 постанов про накладення адміністративних стягнень на суму 98,3 тис. гривень.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
16 Червень, 2017