Стрімка девальвація гривні призвела до ледь не панічних настроїв серед громадян, особливо серед тих, хто «необережно» оформив кредити в іноземній валюті. Загрозливіших масштабів набула ця проблема для позичальників, які виплачують кредити на житло.

Однак народні депутати доволі оперативно вирішили це питання, принаймні для громадян. Із метою посилити захист прав позичальників парламент вніс зміни до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Згідно із документом, тепер житлова нерухомість, що є предметом застави та/або іпотеки, не може примусово, в тому числі у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса, стягуватися або відчужуватися без згоди власника.

Крім того, Рада заборонила примусово виселяти мешканців зазначеного житлового майна в будь-якому порядку. Це стосується також ситуацій, коли таке житло виступає в якості забезпечення зобов’язань позичальника або майнового поручителя за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами в іноземній валюті. Усе зазначене вище стосується лише громадян і резидентів України.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
08 Січень, 2015

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>