Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який значно посилює протидію держави проти незаконного будівництва та підвищує відповідальність забудовників за порушення, підписав глава держави.

Відповідно до нового закону порядок оформлення дозвільних документів визначатиметься не за категорією складності об’єкта будівництва, а за класом наслідків (незначний, середній, значний). Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозвільною системою. Таким чином великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації.

Разом з тим, закон максимально спрощує дозвільну систему для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні. Так, будівництво приватних житлових споруд, господарських споруд, невеликих бізнес-об’єктів, складських приміщень можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок будівельних робіт.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
10 Лютий, 2017