З серпня набули чинності нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування підприємств торгівлі. Відповідно до них, тепер при будівництві нових або реконструкції існуючих ТЦ і ТРЦ мають бути обов’язково передбачені окремі паркомісця та зручні службові приміщення для персоналу, який працює в цих закладах.

Відтак, відповідно до нових змін ДБН, для працівників торгівельних центрів потрібно передбачати:

— окремі приміщення побутового обслуговування, санітарно-гігієнічні кімнати, душові, кімнати для особистих речей, прийому їжі, відпочинку та інші об’єкти сервісного обслуговування для працівників;

— місця паркування та зупинок легкових автомобілів для працівників;

— місця паркування та зупинок вантажних автомобілів і автобусів, які обслуговують будівлю (за необхідності).

Умови розміщення парковок для відвідувачів і працівників, а також необхідна кількість машиномісць визначаються згідно з ДБН Б.2.2-12 «Планування і забудова територій». При цьому, не менше 10% місць на парковках повинні бути обов’язково облаштовані для людей з інвалідністю.

ДБН «Підприємства торгівлі» поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
28 Серпень, 2019